By:
Comments: 1

NOT: BİR SÜRE 3D YAZICI KİRALAMA HİZMETİMİZE ARA VERMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

Çoğu zaman 3d yazıcıya kısa bir süreliğine ihtiyacımız olur. Bir proje bitene kadar, hazırlamak istediğimiz prototipin baskıları için, sergi ve fuarlarda kullanmak amacıyla, teknoloji ve robotik eğitimleri verirken...

Tüm bu ihtiyaçlarınız için aslında bir 3d yazıcı satın almak zorunda değilsiniz. 3d yazıcı ile ilgili bir iş fikriniz varsa, çok fazla masraf etmeden bu fikrinizi test etmek ve bir çok başka amaçla 3d yazıcı kiralayabilirsiniz.

iLETİŞİM: 0544 535 6266

3d yazıcı fiyatları kullanılacağı projeye ve bütçe durumuna göre pahalı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda daha ekonomik bir yolla 3d yazıcı kullanmanın yeni bir yolu var, 3d yazıcıyı kiralamak!

Bir çok proje ve hobi çalışmalarında 3d yazıcıda basılmış parçalara ihtiyaç duyulur. Bu durumda ilk yapılan 3d baskı hizmeti veren kurumlara tasarımları yollamaktır. Ama hobi ve prototipleme gibi çalışmalar devam ederken parçalarda değişmeler olur. Tüm bu değişmeler yeni bir 3d baskı ve yeni bir ücret manasına gelir. Doğrusu 1500-3000 tl verip bir 3d yazıcı satın almak da istenmeyebilir. Bu durumda üçüncü bir alternatif ortaya koyduk: 3d yazıcı kiralama.Çalışmlarınız süresince istediğiniz zaman kullanabileceğiniz, istediğiniz parçayı kendi ofisinizde basabileceğiniz ve size çok masrafı olmayan bir yöntem. Aynı zamanda teknik destek ve yardım alabileceğiniz bir kanalla 3d yazıcı kiralayabilirsiniz.

3d yazıcının kullanıldığı önemli bir sektör de plastik enjeksiyonda üretilecek malzemenin modelini oluşturmaktır. Plastik enjeksiyon uygulamaları için kullanılan kalıplar maliyetli parçalardır ve parça istenilen şekilde üretilemezse kalıp üreticiyi zarara uğratacaktır. Bunun yanında üretilecek parça önce 3d yazıcıda basılır ve ardından bu baskı testlere sokulabilir. Böylece 15-20 tl lik bir hammadde maliyeti ile büyük bir riskten kurtulur kalıpçılar.

Diğer taraftan kalıp işinde uğraşan firmalar 3d yazıcının gerçekten işlerine yarayıp yaramayacağından şüphe ediyor olabilirler. Bu nedenle kiralama işi tam enjeksiyon kalıpçılarına diğer kalıplama işlerine göredir.

Diğer taraftan 3d yazıcılar giderek yaygınlaşmaya devam ediyor. Yakın gelecekte de çok daha fazla kullanılması, her eve girmesi bekleniyor bu cihazların. Hal böyle olunca eğitimin amacı insanı geleceğe hazırlamak olduğu için çoğu okulda 3d yazıcı eğitimi verilmeye başladı bile.  Sadece okullar değil özel giriimlerde bile 3d yazıcı eğitimlerini görmekteyiz.

3d yazıcı eğitimleri sadece çocuklara yönelik değil aynı zamanda üniversite öğrencilerine, meslek hayatındaki insanlara ve merak duyan herkese sunulmakta.

 

3d yazıcı eğitimi vermek isteyen bir okul veya grup bu amaçla bir bütçe ayırıp 3d yazıcı satın almak zorunda değiller. Eğitim sürelerince kullanacakları bir 3d yazıcı kiralamaları mümkün. Bu yöntem çok daha ekonomik olacaktır. Özellikle ilk defa bu tür bir kurs/eğitim verecek organizasyonlar için ekonomik olarak fikirlerini test etme imkanı anlamına geliyor.

3d yazıcı kullanan bir çok firma takım ve kulüp var. Bu kullanıcılar fuarlara da katılıyorlar. Genellikle kendi ilşlerinde kullandıkları 3d yazıcıları fuarlara götürmek yerine o yazıcıları kendi  işlerinde kullanıp kiraladıkları bir yazıcıyı fuara veya sergiye götürmek cazip bir alternatif olabilir.İLETİŞİM: 0544 535 6266Bitirme tezleri, özellikle mühendislik bitirme tezlerinde 3d yazıcı yapımı sıklıkla rastlanan bir konudur. Ama öğrenci için bazen bu maliyetli olabilmektedir. Bir defa yapıp çalıştığı hocaya göstereceği/sunacağı bir 3b yazıcı için 800-900 tl masraf etmek çok akıl karı durum değildir. Bunun yerine demonte bir 3d yazıcı kiralayıp, bu 3d yazıcıyı kendisi kurup, kalibrasyon ve yazılım ayarlarını yaparak hocaya göstermeleri daha mantıklıdır. Sunum bittikten sonra kiralanmış yazıcıyı tekrar demonte hale getirip bize iade edebilirler. Kira ve olursa kırılan/bozulan parçaların masrafı satın almaktan daha ekonomik olabilmektedir.

 

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts

1 thought on “3D YAZICI KİRALAMA 300 TL/AY ENDER 3 PRO

    Batuhan Öksüz

    (1 Haziran 2021 - 13:22)

    Merhaba,

    3 tane Ender Pro kiralamayı düşünüyoruz ama elinizde mevcut mudur?

    İyi çalışmalar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir